ArtykułyNowościPolecaneWażne

Współpracujmy, działajmy razem

 

Damian Józefowicz, [11.08.19 14:16]
Drodzy Działacze KWW Jedna Polska – Ruch Oddolny,

Prezydent wyznaczył termin wyborów parlamentarnych na 13 października i wszyscy rozpoczynamy zbiórkę podpisów poparcia dla swoich partii i ruchów, by mogły one zarejestrować komitety wyborcze. 

A któż to są te partie i ruchy? Czy to są ich liderzy czy to jest społeczeństwo, nasi sąsiedzi i rodziny, przyjaciele. Lider może powiedzieć wszystko, omamić nas swoją charyzmą, a jak pokazuje przykład Kukiza, Browna, Korwina, Kaczyńskiego, Tuska i całej reszty, zwieść nas na manowce i wycofać się z gry marnując tylko nasz czas i energię, a często pieniądze. Czy my naprawdę jesteśmy owcami które potrzebują przewodnika, czy sami nie wiemy co jest dla nas dobre i czego potrzebujemy? Potrzebujemy spokoju, bezpieczeństwa, zdrowia, pieniędzy i możliwości rozwoju, i myślę że większość się pod tym podpisze. I nieważne jak taki system nazwiemy, ważne żeby państwo było skutecznie zarządzane, działało w interesie swojego społeczeństwa, a ci którzy piastują stanowiska zarządcze byli uczciwi wobec nas społeczeństwa. Od 30 lat takich ludzi w Sejmie nie ma. Wyprzedano polski majątek, oddano nas w ręce zagranicznych korporacji, wywindowano dług publiczny do granicy zapisu Konstytucyjnego i wygnano nas na emigrację.

Co chwilę pojawiają się nowi Liderzy i dzielą nas na małe grupki za pomocą socjotechniki. A założę się, że większość z nas chciałaby wreszcie podać sobie rękę i powiedzieć: możemy działać wspólnie, chcemy działać wspólnie bez podziałów. Mamy jeden wspólny priorytet – zarządzać naszym państwem i majątkiem narodowym efektywnie i uczciwie, stawiając na pierwszym miejscu dobro i potrzeby społeczeństwa. I pod tym jednym priorytetem możemy wszyscy się podpisać, stanąć razem, uścisnąć sobie dłonie i powiedzieć: umiemy poradzić sobie sami, jesteśmy gotowi to zrobić wspólnie.

Dlatego działamy w oparciu o społeczną listę kandydatów, w naszym programie WIR – czyli Weto, Inicjatywa, Referendum – jest podstawowym prawem społeczeństwa na utrzymanie zagwarantowanej konstytucyjnie władzy Suwerena. Każdy obywatel powinien być udziałowcem Państwa i mieć dywidendy z udziałów – i czy będziemy to nazywali 500+ czy dywidenda. Dbałość o bezpieczeństwo Polski to nie tylko silna, nowoczesna armia i system społecznego zorganizowania na wypadek zewnętrznych zagrożeń, ale też silna gospodarka, niezależna siła finansów, dbałość o interesy narodowe i niezależność polityczna. To też sprawna opieka medyczna, dbałość o nasze zdrowie i bezpieczeństwo żywnościowe jak również sprawna, wyzwalająca kreatywność edukacja.

Proponujemy zorganizować spotkania wszystkich aktywistów w swoich okręgach, działających z różnymi ugrupowaniami, odnosić się do siebie z szacunkiem i zaufaniem i stworzyć wspólny plan działania, który w głównej mierze skupić się ma na zarejestrowaniu jednego wspólnego społecznego komitetu wyborczego i zebraniu podpisów, a następnie wyłonieniu spośród siebie w prawyborach najlepszych kandydatów do Sejmu, a potrzeba takich osób ponad 900. Dziś jest na to wielka szansa, nie zmarnujmy jej by za kilka lat nie żałować, a przed nami trudny czas – wprowadzenie ustawy 447 zuboży nas Polaków całkowicie i wymiecie z naszej ojczyzny kolejne miliony młodych prężnych, zaradnych ludzi.Brak oporu przy stosowaniu GMO, bezkrytyczne propagowanie szczepień – czy to nie wymaga w końcu reakcji?

Obyśmy za 20 lat nie spojrzeli w lustro i nie musieli powiedzieć sobie: była szansa, a zmarnowaliśmy ją przez sztuczne podziały i opieranie się na liderach, którzy dziś są i władają naszymi duszami, a jutro ich nie ma. Jesteśmy siłą! Bądźmy samodzielni i postawmy na jedność!


Z wyrazami szacunku,
1Polska.pl
KWW1PRO.pl