ArtykułyPolecane

Idea Komitetu Wyborczego Wyborców Jedna Polska – Ruch Oddolny

Uwaga:

1Polska to inicjatywa Konrada Daniela opisana i realizowana na stronie https://1polska.pl

„Komitet Wyborczy Wyborców Jedna Polska – Ruch Oddolny”, na którego stronie się właśnie znajdujesz, to realizacja idei 1Polska w trakcie wyborów do Sejmu i Senatu w 2019 roku.

Te dwa byty są powiązane, ale nie tożsame.

 

Powołując KWW1PRO czyli Komitet Wyborczy Wyborców Jedna Polska – Ruch Oddolny, podjęliśmy próbę rozwiązania problemu, jakim jest brak oddolności w wyborach do naszego Sejmu, która jest odpowiedzią na to, że przywódcy partyjni, ponad głowami szeregowych członków, ustawiają listy wyborcze zapełniając je często ludźmi niezwiązanymi z okręgami wyborczymi, oraz że programy wyborcze nie są głosowane przez ogół członków partii.

W przypadku naszej inicjatywy na listach do sejmu mogą znaleźć się tylko kandydaci na posłów zweryfikowani przez w pełni demokratyczne oddolne wybory w danym okręgu wyborczym.

W tym celu koordynatorzy wszystkich okręgów na terenie całej Polski mają za zadanie znaleźć przynajmniej 15 kandydatów na posłów ze swojego okręgu wyborczego. Każdy kandydat na posła ma za zadanie znaleźć 20 kandydatów do pracy w lokalnych komisjach wyborczych i z nimi wspólnie zebrać 400 podpisów wśród rodziny i znajomych. Wówczas każdy kandydat do komisji wyborczej ma za zadanie zebrać 20 podpisów. To umożliwi naszemu Komitetowi Wyborczemu Wyborców Jedna Polska – Ruch Oddolny zarejestrowanie się jako komitet wyborczy ogólnopolski. I o to nam wszystkim chodzi, bo dzięki temu wszyscy Polacy będą mogli głosować do Sejmu na swoich lokalnych kandydatów, którzy żyją wśród nich, znają ich bolączki i lokalne problemy, i którzy będą godnie reprezentować swoich sąsiadów w Sejmie naszej Rzeczypospolitej Polskiej.